جشنواره میزبان سلامت کاشان، حامی اتیسم

شنبه 19 دي 1394 / 1 نظر
#

جشنواره «میزبان سلامت» به همت تیم استیلای کاشان به سرپرستی هانی ساقی، برای نخستین بار و به مدت یک هفته در یکی از خانه های تاریخی این شهر برگزار شد.

این جشنواره با هدف معرفی محصولات نیوشا و ترویج فرهنگ تغذیه مدرن و در حمایت از کودکان مبتلا به اتیسم، با حضور مسئولین بلندپایه شهرستان کاشان و انجمن اتیسم کاشان، 4 دی 94 رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.

در مراسم افتتاحیه پس از توضیح مختصری درباره بیماری اتیسم، مریم خیامی پور (سرپرست انجمن اتیسم کاشان) به ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیت های انجمن و کمبودهای موجود پرداخت. در ادامه، علی محمدحسن (بنیانگذار باشگاه کارآفرینی استیلا) در خصوص هدف و برنامه های این جشنواره توضیحاتی ارائه داد.

از قسمت های جالب توجه این مراسم، دلنوشته رضا حمامی بود؛ کودک مبتلا به اتیسم که به سختی می توانست صحبت کند.
 

بخش های مختلف جشنواره عبارت بودند از:

1. فروش محصولات نیوشا: فروش پک های سلامت، دمنوش های گیاهی، نوشیدنی های گرم و سرد مدرن، جعبه های پذيرايی

2. حمایت از کودکان اتیسم: اطلاع رسانی در خصوص این بيماری، فروش نقاشی های کودکان اتیسم، قلک های انجمن و ... 

در زمان برگزاری جشنواره، كانترهای فروش در مكان های مختلف شهر از جمله سازمان تأمين اجتماعی، مجتمع تجاری صفويه، فروشگاه ساربوک، باشگاه ورزشی و مركز فيزيوتراپی آريا و ... نیز برپا شده بود که با استقبال خوب بازدیدکنندگان روبرو شد.

همچنین، گروهی از مقامات شهری کاشان با حضور خود در این جشنواره، به حمایت از آن پرداختند، از جمله: دكتر جوادی مقدم (رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی كاشان)، دكتر فرجی (مدير روابط بين الملل شهرداری كاشان)، دكتر جهادی (رئيس سازمان بهزيستی كاشان)، خانم دكتر احمدی (مشاور امور بانوان فرمانداری كاشان)، دكتر اسلامی (رئيس سازمان ورزش و جوانان كاشان)، اساتيد بلندپايه دانشگاه ها و اعضای هيئت علمی دانشگاه كاشان از جمله پروفسور نيازی، دكتر فهيمی تبار، دكتر عقيقی، دكتر باغ شيخی، پزشكان مطرح كاشان از جمله دكتر اميدی، خانم دكتر طبسی، پرسنل بيمارستان ميلاد كاشان و مديران و هيات مديره برخی از انجمن های خيريه و انجمن همياران سلامت كاشان و خانواده های بيماران اتيسم

8 دی ماه 94 همزمان با میلاد پیامبر اکرم (ص)، جشنواره سلامت کاشان میزبان شاعران طنزپرداز کاشانی بود که به خواندن اشعار و اجرای برنامه فرهنگی خود پرداختند.
 

این جشنواره روز جمعه - 11 دی ماه 94 – با حضور مقامات بلندپايه شهرستان كاشان و با تقدیر از تیم استیلا پایان یافت. 

لازم به ذکر است اخبار این جشنواره در خبرگزاری هايی چون كاشان نيوز، ايرنا، دفتر خبری كاشان، شبكه تلويزيونی استان اصفهان و شبكه سراسری خبر منعكس شد.

نظر شما

نظر با موفقیت ثبت شد. (بعد از تایید در سایت نمایش داده می شود)